КАПКИ ПРОТИВ брадавици

Овие капки содржат АХА киселини кои го забрзуваат отстранувањето на слојот од мртви клетки на површината на кожата и го стимулираат нејзиното обновување. Составен дел на овој крем е урацилот како и помошните компоненти неопходни за отстранување на брадавиците. Првите резултати се видливи по неколку дена користење.
Пакување: 10 ml

RUSMIRA ELEZOVIĆ
RUSMIRA ELEZOVIĆHadžići, BiH
Read More
Презадоволна сум од овие капки за брадавици. Докторот го упати моето девојче на клиника да и ја изгори брадавицата, бидејќи и беше над усната. Користејќи ги овие капки, брадавицата исчезна и навистина немам зборови да ви се заблагодарам.

КАПКИ ЗА ЦРКУЛАЦИЈА

Содржи: екстракт од гинко билоба, пропилен гликол, сахарин натриум; ја подобруваат циркулацијата на крвта, го снабдуваат мозокот, рацете и нозете со крв и кислород, нарушувањата на концентрацијата, заморот исчезнуваат. Се зема 2-3 пати на ден, 15 капки со вода после лекот.
Пакување: 30 ml

ZORAN GRUMUŠIĆ
ZORAN GRUMUŠIĆSarajevo, BiH
Read More
Додека гледав телевизија, ја забележав вашата реклама и решив да побарам помош за мојата болест - слаба циркулација. Употребата на вашите капки за циркулација донесе значителни промени во позитивна смисла. Во исто време, би сакал да му се заблагодарам на господинот девојка. Ви благодарам!

КАПКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА АПЕТИТ (Зголемување на телесната тежина)

Содржат: vinum album, aromaticae и strychni, кои делуваат како психостимулант кој го подобрува апетитот, ја спречува поспаноста и се користи за психофизичка исцрпеност. Се препорачува возрасните да земаат една чаша ликер, а децата по една кафена лажичка 2-3 пати на ден пред јадење.

ADIS DŽAFEROVIĆ
ADIS DŽAFEROVIĆZavidovići, BiH
Read More
После 11 години неуспешни обиди со други подготовки, конечно успеав! Не очекував резултат со ниту една подготовка. Еден пријател ме убеди да пробам капки за зголемување на телесната тежина Mister Girlo и јас го пробав. Веќе го користам четвртото шише, а со 3 шишиња качив 4 кг повеќе. Ти благодарам и на другиот. Поздрав до сите во вашето друштво!

КАПКИ ПРОТИВ ОШТЕТЕНИ И БОЛНИ ВЕНИ

За надворешна употреба: за отечени и болни вени и за сите видови повреди, воспаленија на кожата и мозолчиња. Орално како средство за запирање на крварење во акушерство и гинекологија, кај срцеви заболувања, кај зголемена тироидна жлезда. За надворешна употреба се користи два пати на ден. Нанесете раствор од лажичка капки на половина литар вода на погодените области. За внатрешна употреба, пијте 2-3 капки по чаша вода два пати на ден.
Пакување: 30 ml

КАПКИ ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА РАБОТАТА НА ЦЕРНИОТ

– работата на црниот дроб се нормализира;
– го чистат црниот дроб и го зајакнуваат;
– ги намалува мастите;
– го намалува холестеролот во крвта;
– спречување на ангина;
– намалување на шеќерот во крвта;
- го регулира лачењето на жолчката;
- промовира заздравување кај жолтица;
– отворете ги жолчните канали;
– го олеснува воспалението на бубрежните чаши.

Тие спречуваат:
– астма
– коприва;
– мозочен удар;
- ревматизам

Употреба: користете 15-25 капки во чаша вода.
Пакување: 100 ml

IBRO TUBIĆ - CICKO
IBRO TUBIĆ - CICKOKalinovik, BiH
Read More
Порано земавте повеќе, уживавте, но сега имате проблеми со црниот дроб? Сте пробале се и сешто, но не сте подобри... Вие не сте ги пробале подготовките на господин Џирла, но јас. За само 50 дена црниот дроб ми се зајакна за 40%. Овие капки ви ги препорачувам на сите, шолја чај и црниот дроб ќе ви се зајакне.

КАПКИ ПРОТИВ љубопитните очи

Содржи: салицилна, млечна киселина, колофон, терпентин масло и помошни компоненти за отстранување на темни кругови.
Пред нанесувањето потребно е да се омекнат зацврстените делови на кожата со топла бања.
По нанесувањето, препаратот остава кора која мора да се отстрани. по неколку нанесувања (три-четири дена).
Повторете ако останат стврднати делови од кожата.
Пакет: 20 гр

КРЕМ ПРОТИВ СОНЧЕТЕ дамки

Овој крем трајно ги отстранува дамките од сонце. Се користи навечер и се мие наутро. Содржи:
- натриум преборат;
– боракс;
– катацеум;
- пчелин восок;
– адстрингентно;
– антисептично белило

Пакување: 30 гр

МАСТ ЗА ЕПИТЕЛИЗАЦИЈА НА КОЖАТА И ТРЕТМАН НА РАНИ

Оваа маст ја епителизира кожата и ги лекува раните.
Оваа маст:
– ја обновува кожата;
– го намалува црвенилото и воспалението на кожата;
– го намалува лупењето на кожата;
– ја обновува кожата.
Пакување: 50 гр

МАСТ ПРОТИВ СИНУСНА БОЛКА

Содржи: анестетичко масло од еукалиптус
адреналин хлорид 0,1%, ментол, борна киселина и база; Комбинација од природни и синтетички состојки кои делуваат против настинки, бронхитис, синузитис, мигрена и алергиски ринитис.
Пакување: 10 гр

МАСТ ПРОТИВ РЕУМ

Оваа маст ја отстранува ревматската болка во зглобовите и мускулите. Предизвикува проширување на крвните садови.
Маста против ревматизам ја елиминира болката од лумбаго, ишијас, предизвикува ширење на крвните садови и чувство на топлина.

Пакување: 50 гр

КРЕМА ПРОТИВ старечки дамки

Со овој крем целосно и трајно ги отстранувате старечките дамки и на тој начин го елиминирате недостатокот на витамин А. Нанесете ја кремата на рацете навечер и оставете ја да делува преку ноќ. Ако го нанесете на лицето, мора да бидете внимателни и по 30 минути отстранете го со памук.

Пакување: 50 гр

КРЕМ ПРОТИВ АКНИ

Победете ги акните со помош на вашиот нов сојузник.
Вратете ја самодовербата и беспрекорниот изглед на лицето.
Овој крем ги уништува бактериите кои предизвикуваат акни.
Анти- крем за акни:
– го намалува лачењето на себум и појавата на акни
– ги суши постоечките акни
– го обновува епидермисот
– ја смирува иритацијата и црвенилото
– ги стеснува порите

Пакување: 30 гр

КРЕМ ПРОТИВ БРЧКИ

Не е точно дека твоето лице мора да ги отстапи твоите години.
Овој крем против брчки и темни кругови кој ви го нудиме ќе потврди дека вашето лице станува помладо и поубаво и дека вашите брчки трајно исчезнуваат.
ЗОШТО?
Содржи мулти-активни супстанции и агенси, имено:
- бадемово масло;
- Рицинусово масло;
– јојоба;
- витамин Б, Ц, Е;
- гликолна киселина.
Ефектот од користењето на овој крем е траен. Овој крем гарантира целосно природен и
брз резултат (ефект). Кремот ја затегнува опуштената кожа на лицето и пазувите. Брчките едноставно се топат на челото, околу носот, помеѓу носот и устата, а делува и на лузни кои стануваат помалку забележливи.

Пакување: 30 гр

УНИВЕРЗАЛЕН МЕЛЕМ

Овој мелем лекува главоболки, ревматски болки, соеви, повреди од удари, отоци кај дијабетес, херпес, габи, гингивитис, настинки, каснувања од инсекти, изгореници, чиреви, варење, менструални болки, болки во очите, брадавици, псоријаза, ги отстранува стриите, се грижи за сува и испукана кожа и се грижи за стапалата.

Пакување: 50 гр

МАСТ ПРОТИВ ХЕМОРОИДИ

Ги ублажува тешкотиите на воспалените, крварењето и болните хемороиди,
го намалува едемот. Нежно и ефикасно промовира регенерација на ткивата и заздравување на раните.
Овој крем трајно ги отстранува непријатните иритации, чешање и болка.
(нанесете 2-3 пати на ден по столицата, до и по подобрување).

Пакување: 20 гр

КАПКИ ПРОТИВ ХОЛЕСТЕРОЛОТ ВО КРВТА

Делуваат против зголемен холестерол во крвта, ја подобруваат подвижноста и го забавуваат стареењето, ја дезинфицираат и чистат крвта, спречуваат надуеност, спречуваат болни грчеви во цревата, делуваат против несоница, третираат респираторни нарушувања, отстрануваат црви, делуваат против нечиста кожа, акни, каснувања од инсекти, каснувања од куче или змија, лечат чир од настинка.
ГО ЗАКИНЕ ИМУНИТЕТОТ!!!

Пакување: 50 гр

АНТИЦЕЛУЛИТЕН КРЕМ

Го намалува целулитот и ги топи масните наслаги. Ги зајакнува телото и кожата, а се користи во удобноста на вашиот дом без непотребни диети.
– ја тонизира и подмладува кожата;
– ја подобрува циркулацијата;
– го масира и обликува целото тело;
- ги зајакнува и обликува нозете и задникот;
- ги релаксира и опушта мускулите;
– може да се користи на различни делови од телото;

Пакување: 50 гр

ЛОСИОН ПРОТИВ МАСНА СЕБОРЕЈА НА ВЛАСКИОТ ДЕЛ ОД ГЛАВАТА

Со своите билни состојки го раствора себумот и лушпите, го дезинфицира скалпот, ја подобрува циркулацијата на крвта и го спречува опаѓањето на косата (лосионот тријте го со мека четка, одвојувајќи прамен по прамен)

Пакување: 50 гр

КАПКИ ПРОТИВ ВОСПАЛЕНИЕ НА ГРЛОТО И ТОНЗИЛИТЕ

Тие содржат жалфија во алкохолен воден раствор. Се користат за плакнење на устата и грлото, стоматитис, афти, болки во стомакот. Тоа е особено добро за главата и мозокот;
ги ублажува нервите и ја подобрува меморијата. Користете 30-60 капки во топла вода, дијафоретик и тоник во ладна вода.

Пакување: 100 гр

КАПКИ ПРОТИВ АСТМА И БРОНХИТ

Тие се користат како бронхолитици и муколитици кај бронхијална астма, бронхитис, го олеснуваат искашлувањето, смирената кашлица, воспалението на грлото и дишните патишта.
Билните капки против астма содржат:
– belladonnae radix;
- прокаин хидрохлорид;
- tolubalsam;
- натриум јодид ;

Пакување: 50 гр

КРЕМ ПРОТИВ ЛУЗНИ

Овој крем е наменет за отстранување на лузни на лицето и кожата.
Содржи:
- дексаметазон ацетал;
- уреа;
– лавнет 0;
– витамин А и подлога.
Нанесете два пати на ден

Пакување: 30 гр

КАПКИ ПРОТИВ НИСКИОТ ПРИТИСОК

За внатрешна употреба, за низок притисок, за зајакнување на срцето, третман на жолтица. Се користи: 3 x 20 капки на ден во чаша вода

Пакување: 50 ml

КАПКИ ПРОТИВ ЧЕШАЊЕ И ОПИП

Описот се додава...

КАПКИ ПРОТИВ НЕСОНИЈА

Алкохолниот воден екстракт од корен од валеријана се користи против несоница, нервоза, хистерија, менопауза, грчеви во мускулите, исцрпеност и во неврологијата. Користете 3 пати на ден, 15-20 капки во чаша вода. Да се ​​чува на ладно и темно место.

Пакување: 50 ml

КАПКИ ЗА УШИ

Без оглед на редовното миење на ушите, мастите сè уште остануваат во увото, создавајќи наслаги кои директно го попречуваат слухот. Со текот на времето, се формираат приклучоци, а за тоа е потребна интервенција на лекар за да се елиминира можноста за инфекција. За тоа, овие капки се решение за спречување на непријатност и ви гарантираат секогаш одличен слух. Се користи два пати на ден

Пакување: 50 ml

КАПКИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТКИВОТО НА КОЖАТА

Овие капки се користат за сите типови на кожа, особено за оние кои почнале да попуштаат и стареат, го зајакнуваат ткивото на кожата, го штитат телото. подмладува, разубавува, го зајакнува организмот и имунитетот. Дава сила и енергија.
Употреба: 1 лажица во чај од камилица. Користете 10-15 капки со вода 3 пати на ден. Надвор. Разредете 15-20 капки со вода и земете по потреба.

Пакување: 100 ml

ПСОРИАЛЕН КРЕМ

Овој гел помага во лекувањето на псоријаза и егзема на кој било дел од телото, го ублажува прекумерното лупење на кожата во погодените области, помага при хроничен лишај планус, себореичен дерматитис на скалпот, дерматоза со нарушена хемотолизација и чешање.

Пакување: 50 гр

ЗАБОЛНИ КАПКИ ПРОТИВ КАРИЕС НА ЗАБИТЕ

Описот се уредува...

Пакување: 20 гр

ГЕЛ ПРОТИВ ХЕРПЕС

Содржи:
- уреа;
- глицерин;
- полиакрилат;
- хидрогел

Пакување: 10 гр

АНЕМИЈА КАПКИ

Против анемија, плускавци, го чисти желудникот, црниот дроб и цревата. Се користи два пати на ден, 10-15 капки во чаша вода или на коцка шеќер.

Пакување: 50 ml

ЛОСИОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА НОКТИ

Овие капки ги спречуваат инфекциите, бидејќи овозможуваат ноктите да не зараснат во месестината основа и со тоа да ја спречат евентуалната хируршка интервенција. Збогатен со витамин А за зајакнување и нега на ноктите и отстранување на кутикулите од ноктите. Се користи 2-3 пати на ден.

Пакување: 50 ml

КАПКИ ЗА РАБОТА НА СРЦЕТО

Билни капки за работата на срцето.
– ја зајакнуваат и регулираат работата на срцето;
– го регулираат крвниот притисок, високиот го намалуваат, а нискиот го зголемуваат;
– ја регулира напнатоста, раздразливоста и несоницата;
– ја ублажува менопаузата;
Тие делуваат против пневмонија, бронхитис, камења во бубрезите.
КОРИСТЕТЕ 10 -15 КАПКИ ВО ЧАША ВОДА ТРИ ПАТИ НА ДЕН.

Пакување: 50 гр

КАПКИ ПРОТИВ ОШТЕТЕНИ И БОЛНИ ВЕНИ

За надворешна употреба: за отечени и болни вени и за сите видови повреди, воспаленија на кожата и мозолчиња. Орално како средство за запирање на крварење во акушерство и гинекологија, кај срцеви заболувања, кај зголемена тироидна жлезда. За надворешна употреба се користи два пати на ден. Нанесете раствор од лажичка капки на половина литар вода на погодените области. За внатрешна употреба, пијте 2-3 капки во чаша вода два пати на ден.

Пакување: 30 ml

ВАШИОТ ЦРНИОТ Е БЕЗБЕДЕН

ПРОИЗВОДИТЕ МИСТЕР ЏИРЛА НЕ СОДРЖАТ СОСТОЈКИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО. СОСТАВОТ Е 100% ОД РАСТИТЕЛНО ПОТЕКЛО, ШТО Е ГАРАНТИРАНО СО ДВА СЕРТИФИКАТА:

KRAUSS I HALAL !

ПОТЕКЛОТО НА СИТЕ СОСТОЈКИ Е СО ВРВ СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ

ИСПОРАКАМЕ ВО СИТЕ ЗЕМЈИ НА СВЕТОТ

СПОДЕЛИ СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Е-пошта

СО ЦЕЛ

ЦЕНОВНИК:

ЦЕНАТА НА ЕДНО ПАКУВАЊЕ КРЕМ, МАСТ, ГЕЛ ИЛИ КАПКИ БЕЗ РАЗЛИКА НА ТИПОТ е 13,80 € по пакет + поштарина;

ДВЕ И ПОВЕЌЕ ПАКУВАЊА КРЕМ, МАСТ, ГЕЛ ИЛИ КАПКИ БЕЗ РАЗЛИКА НА ТИПОТ 8,50 € по пакет + поштарина;

Исклучок е КРЕМОТ ПСОРИЈАЛ (17,10 € по пакување).

ИСПОРАКА ПРЕКУ GLS - КОД !