Mister Dzirlo Zeekr 007 električni automobil

MISTER DZIRLO
ПРОМО ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ
ВЛАДЕТЕЛ (ВЛАТКА)

Конечно, кралот падна! Нудиме електрично возило со најдолг досег во светот - 870 km! На подарок мобилна станица за полнење на багажникот!!! Зголемете го досегот за дополнителни 130 km! Значи вкупниот опсег е 1000 km !!! Овој модел го симна Тесла од тронот. На престолот се круниса нов владетел со љубов наречен ВЛАТКА. Влатка владее суверено, без конкуренција. Влатка стигнува до најдолгата, со најсовршените и најбогатите технички перформанси во светот!!! Таа го собори кралот! Сите кралици и царици и се поклонуваат, бидејќи таа е новиот владетел. Влатка владее меѓу електричните возила! Над 60.000 резервации досега! Господинот Џирло доби право да го продаде овој модел (фабричка марка ZEEKR 007).

Zeekr 007 (Влатка) е седан од средната класа, изграден на платформата PMA2+. Димензиите се 4.865/1.900/1.450 mm со меѓуоскино растојание од 2.928 mm. Овој модел прифаќа сосема нов дизајнерски јазик наречен „Скриена енергија“, создаден од тимот на Стефан Сиелаф, поранешен дизајнер на Audi и Bentley, кој сега работи како потпретседател за глобален дизајн во Geely. Во однос на специфичните интерактивни светла во положбата на фаровите, истовремено е вметнат и 90-инчен LCD екран, кој може да прикажува пораки до другите учесници во сообраќајот и пешаците. Автомобилот исто така му овозможува на возачот да разговара со пешаци или да емитува претходно поставени звуци преку вградениот звучник.

Zeekr 007 (Влатка) има две опции за батерии. Комерцијална литиум фосфатна батерија (LFP) наречена Golden има капацитет од 75 kWh, но обезбедува максимален опсег од 688 km. Тоа е според кинескиот стандард CLTC, кој е понизок од европскиот WLTP, но сепак е перспективна бројка. Уште поважно, кинеската компанија тврди дека 007 има најдобра автономија меѓу сите седани со LFP батерија, а во исто време, Golden батеријата има фантастична брзина на полнење. За опсег од 500 km, потребни се само 15 минути на брз полнач. Максималната моќност на полнење е 500 kW.

Друга и уште подобра опција е батеријата Qilin од 100 kWh на CATL, која има поскапа технологија NMC (никел-магнезиум-кобалт) со поголема густина на енергија, обезбедувајќи максимален опсег од 870 километри. Благодарение на архитектурата од 800 V, оваа батерија обезбедува опсег до 610 километри за 15 минути полнење, што е најдобар резултат меѓу денешните електрични возила од масовно производство, според Zeekr.

Со овој седан, постојат две опции за погонска група: заден (RWD) со електричен мотор од 310 kW (440 Nm вртежен момент) или погон на сите тркала (AWD) со дополнителен преден мотор од 165 kW, така што вкупната моќност е 475 kW (646 КС) и 710 Nm вртежен момент. Верзијата RWD може да забрза од 0-100 km/h за 5,4 секунди, додека Performance AWD има потреба од само 2,84 секунди.

Софтверот 007 работи со Zeekr's OS 6.0, а централниот екран е ротирачки 15,05 инчи LCD со 2,5 k OLED резолуција и 21 Dolby Atmos звучник. Сето тоа е напојувано од чипот Snapdragon 8295 на Qualcomm. Исто така, Zeekr тврди дека ова е првото масовно произведено EV со сателитска комуникација во одборот, бидејќи Geely управува со сопствена сателитска мрежа. 007 има низа сензори за следење на сообраќајот, вклучувајќи 12 камери со висока дефиниција, 5 mm бранови радари и 12 ултразвучни радари. Сето тоа е управувано од чипот Nvidia Orin X.

Луксузно дизајниран висечки покрив

Местото на поврзување помеѓу A-столбот и телото е совршено обвиткано во предниот отвор. Покривот непрекинато се протега од напред кон задниот дел на автомобилот. Изгледа мазно и луксузно. Големата нано-сребрена купола од 1,69 ㎡ обезбедува широко видно поле.

Внатрешност

Премиум материјали, врвен комфор и минимализам е она што ја разликува внатрешноста на автомобилот. Централното место го зазема ротирачкиот централен LCD екран од 15,05 инчи со 2,5 k OLED резолуција и 21 Dolby Atmos звучник. Едноставно, се е направено за да уживате во секој поминат километар со VLATK.

Започнува ерата на големите екрани

Светлосната лента на огромниот екран од 90 инчи континуирано ја проширува областа за прикажување на екранот. Светлосниот екран проектира што сакате со ултра широк опсег на гледање од 310°, а контурите на каросеријата на автомобилот се јасно видливи.

Осветли нови хоризонти

1.711 LED диоди со висока моќност овозможуваат деликатни перформанси на анимација, а најголемата осветленост во индустријата од 10.000 nits привлекува внимание дури и при силна светлина. Екранот има висока стапка на освежување од 30 фрејмови во секунда, што овозможува непречено изведба на анимацијата.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

ТИП: ЛИМУЗИНА;
ДИМЕНЗИИ (мм) ДОЛЖИНА X ШИРОДА Х ВИСИНА: 4865*1900*1450;
РАСТОЈАНИЕ НА ТРКАЛАТА (мм): 2928;
ТЕЖИНА НА ПРАЗНО ВОЗИЛО: 2150 KG;
БРОЈ НА МЕСТА: 5;
БРОЈ НА ЛИЦА: 5;
БРОЈ НА ВРАТИ: 4;
ГУМИ: 245/45 R19 ИЛИ R20;
МАКС. БРЗИНА: 210 km/h;
Опсег: 700-870 km;
БАТЕРИЈА: LFP или NMC;
КАПАЦИТЕТ НА БАТЕРИЈАТА: 75 или 100 kW;
МОЌНОСТ НА МОТОРОТ: 310 kW (еден мотор) или 475 kW (два мотори);
БРЗ ПОЛНЕЖ: ДА;
EEC, COC И ISO СЕРТИФИКАТИ: ДА;

ЦЕНА: 45.777 €

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА ДДВ, ЦАРИНА, ХОМОЛОГАЦИЈА, ТРОШОЦИ ДОСТАВА ДО ДОМА...

ВРЕМЕ НА ОДЛОЖУВАЊЕ: 3 МЕСЕЦИ ОД УПЛАТАТА
НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
ПРЕТВРШНА ПРЕСМЕТКА

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Ако можете да купите нови возила со слични перформанси за помалку пари -

ЈА ВРАЌАМЕ РАЗЛИКАТА ВО ЦЕНАТА!

ВИСТИНСКО ЧУВСТВО НА СЛОБОДА

Погледнете ја видео илустрацијата на проектот MISTER DŽIRLO PROMO ELECTRIC CAR

Нудиме најповолно самофинансирање за возилата MISTER DŽIRLO PROMO ELECTRIC CAR

без жиранти | без депозит | без банкарски гаранции | без камата!!!

Додека купувате МСТЕР ЏИРЛО ПРОМО ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ - ШТЕДЕТЕ!!!
Заработувате банкарска камата на секоја уплатена рата чија вредност се намалува за износот на вашата фактура!! Ако можете да купите нови возила со слични перформанси за помалку пари - ќе ви ја вратиме разликата во цената!

ПРОМО ЕЛЕКТРИЧНИОТ АВТОМОБИЛ MISTER DŽIRLO СЕ ДОСТАВА ВО СИТЕ ЗЕМЈИ НА ЕУ И БАЛКАН!!!

Проектот за промо електричен автомобил Mister Džirlo го реализира меѓународната холдинг компанија Mister Džirlo (29 деловни субјекти).

СПОДЕЛИ СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Е-пошта